Prezentujemy innowacyjne podejście do dynamicznie rozwijającej się zabiegowej ginekologii estetycznej.
Indywidualizujemy podejście do każdej pacjentki, chcąc sprostać jej oczekiwaniom w zakresie następujących obszarów dotyczących naszej oferty. 

1.  Rodzaj znieczulenia

 • znieczulenie miejscowe tzw. nasiękowe. Podany podskórnie 2% roztwór Lignocainy powoduje całkowite znieczulenie operowanego obszaru na okres ok. 2-3 godzin. Przed podaniem właściwego znieczulenia podajemy tzw. przedznieczulenie dzięki któremu samo wkłucie igły z Lignocainą nie jest odczuwalne. Znieczulenie miejscowe jest preferowane ze względu na znikomy odsetek powikłań i możliwość opuszczenia ośrodka natychmiast po zabiegu.
 • znieczulenie przewodowe (podpajęczynówkowe) – lek znieczulający jest podawany przez specjalistę anestezjologa do przestrzeni podpajęczynówkowej znajdującej się wokół rdzenia kręgowego. Powoduje to brak odczuwania bólu w dolej części ciała. Pacjentka jest cały czas świadoma zabiegu. Wady tej metody to większy odsetek powikłań oraz konieczność pozostania w ośrodku do czasu całkowitego ustąpienia znieczulenia tj. ok. 4-5 godzin.
 • znieczulenie regionalne – tzw. blok nerwu sromowego. Polega na wstrzyknięciu leku znieczulającego tj. 2% Lignocainy w okolicę nerwu sromowego przed jego rozgałęzieniem się na skórę krocza. Miejsce to leży w okolicy tzw. kolca kulszowego i można do niego dotrzeć wkłuwając igłę przez ścianę pochwy lub przez skórę krocza. Zaletą tej metody jest brak obrzęku pooperacyjnego spowodowanego nastrzyknięciem leku w operowane tkanki, minimalny odsetek działań niepożądanych, wadą natomiast występujące czasem niecałkowite znieczulenie operowanego obszaru i konieczność podania dodatkowego znieczulenie w operowane miejsce czyli tzw. nasiękowego.


2.  Technika zabiegu

a)  labiominoroplastyka (plastyka warg sromowych mniejszych mająca na celu ich zmniejszenie)

 • trimplasty - wykonana cięciem prostym przebiegającym równolegle do wolnego fałdu wargi sromowej mniejszej.
 • V-shaped plasty - polega ona na wycięciu fragmentu wolnego fałdu wargi sromowej mniejszej w jej środkowej cześci, w kształcie litery V.

b)  labiomaioroplastyka (plastyka warg sromowych większych)

 • V-shaped plasty (plastyka warg sromowych większych mająca na celu ich zmniejszenie)
  polega ona na wycięciu fragmentu wolnego fałdu wargi sromowej większej w jej środkowej cześci, w kształcie litery V.
 • Plastyka warg sromowych większych mająca na celu ich zwiększenie. Powiększenie warg sromowych większych wykonujemy wykorzystując preparat kwasu hialuronowego Desirial.

c)  kolpoperineoplastyka (plastyka wejścia do pochwy). Wykonywana w sytuacji występowania szerokiego wejścia do pochwy spowodowanego licznymi porodami lub urazami okołoporodowymi, w tym nacięciem krocza.

d)  Zabieg Fentona – odwrotność zabiegu kolpoperineoplastyki. W sytuacji nadmiernego zwężenia wejścia do pochwy, np. po nieprawidłowym zszyciu okołoporodowego nacięcia krocza wystepuje tzw. wysokie krocze powodujące znaczny dyskomfort podczas współżycia.

e)  hymenoplastyka (plastyka błony dziewiczej)

 • chirurgiczne nacięcie błony dziewiczej - wykonywane w sytuacji niepodatnej błony dziewiczej uniemożliwiającej współżycie.
 • rekonstrukcja błony dziewiczej

 

Zapoznaj się z proponowanymi zabiegami i technikami ginekologii plastycznej

Copyright 2015 by Ginestetica.